Bogata oferta basenów termalnych sprzyja wypoczynkowi w Tatrach. Korzystać z nich mogą całe rodziny wspólnie zażywając kąpieli i wodnego szaleństwa. Obecnie na Podhalu funkcjonuje kilka doskonale wyposażonych obiektów z wodnymi atrakcjami: 

 

* Aqua Park Zakopane 

* Termy Szaflary

* Termy Białka Tatrzańska

* Termy Bukowina Tatrzańska

* Termy Chochołowskie

* Gorący Potok

Podhale to przede wszystkim białe szaleństwo. W naszym regionie funkcjonuje wiele tras i wyciągów narciarskich doskonale przygotowanych i o różnym stopniu trudności. Swoje miejsce znajdą tutaj początkujący narciarze jak również profesjonaliści szukający mocnych wrażeń.

 

* Wyciąg narciarski Czerwienne Ski

* Ośrodek narciarski Ząb Potoczki

* Budzowski Wierch

* Stok narciarski Gigant

* Wyciąg narciarski Harenda

* Stok narciarski Nosal

* Stacja narciarska Polana Szymoszkowa

 

 

 

Podhale warto poznać też od strony kulinarnej. Podczas wizyty w jednej z regionalnych karczm obowiązkowo trzeba spróbować góralskiej kwaśnicy i prawdziwych oscypków. W pobliżu naszego domu znajduje się wiele regionalnych restauracji, karczm, serwujących wspaniałe smakołyki.

Polecamy Państwu:

 

* Karczma u Zapotocznego

* Restauracja Polana

* Karczma Na Wiyrchu

* Restauracja Kryjówka

 

 

Atrakcje naszej okolicy:

- kościół  OO Paulinów na Bachledówce, którego budowę rozpoczęto w 1985. Kamień węgielny górale  zawieźli do Ojca Świętego, do poświęcenia. Kościół na Bachledówce wyróżnia się piękną góralską snycerką

.- zabytkowy drewniany kościół św. Anny w Zębie z początków XX wieku ( 1 km ).  Budowę rozpoczęto w roku 1915, ukończono w 1921. W 1932 arcybiskup krakowski Adam Sapieha erygował parafię w Zębie, obejmującą dodatkowo wsie Bustryk i Sierockie.

- wyciągi narciarskie - W Zębie znajduje się kilka wyciągów narciarskich, położonych na wschodnim i zachodnim zboczu grzbietu Gubałowskiego. Wszystkie są wyciągami orczykowymi o średniej długości jazdy 300 m.

- Gubałówka (1123 m n.p.m.) jest najbardziej popularną częścią Pasma Gubałowskiego. Tworzące go grzbiety mają wyrównaną wysokość, jednak najwyższym wzniesieniem, które nieznacznie góruje nad otoczeniem jest Butorowy Wierch (1160 m n.p.m.)

 

 

 

Kontakt

Domek u Bobaków

Domek regionalny w Zębie

                             Skontaktuj się z Nami                                                                                                                    Znajdz nas na fb

 

                                             Ząb 156 H                                                                                                                        

                                            34-521 Ząb                                                                                                                   

 

tel: 604 466 349

e-mail: biuro@domekubobakow.pl

 

 

© Copyrights Domek u Bobaków 2019